Řidičský průkaz na automobil - skupina B

Zajistíme komplexní služby výkající se výuky a výcviku pro řidičský průkaz na nákladní automobil - skupina C.Řidičský průkaz B

Řidičský průkaz skupiny B mohou získat osoby ve věku minimálně 18 let. V osmnácti letech lze skládat zkoušky (nejdříve však druhý den po dovršení příslušného věku).  Tato sk. opravňuje i řízení sk. AM.

Do skupiny "B" jsou zařazena osobní motorová vozidla s výjimkou motocyklů a vozidel sk. B1, jejichž největší povolená hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg, s nejvýše 8 místy k sezení kromě místa řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3 500 kg, nebo v případě rozšíření rozsahu nepřevyšuje 4 250 kg, (čili nyní pro soupravu vozidla do 3500 kg a přípojného vozidla do 750 kg tvořící soupravu nad 3500 kg bude nutná doplňková zkouška).

Řidičský průkaz na přípojné vozidlo B+E

Řidičský průkaz skupiny B+E mohou získat osoby ve věku minimálně 18 let.

Do skupiny "B+E", jsou zařazeny jízdní soupravy složené z vozidla uvedeného výše (sk.B) a přípojného vozidla o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg.

Prohlédnout mapu